Dobry PR ale nie najważniejszy

Czasem coś w człowieku pęka; jakaś nitka, która trzyma nas na uwięzi lęków, wstydu, braku wiary w siebie… Może to nie jest jeszcze lina, która pozwoli nam wzlecieć w górę ale jedno z wielu włókien. Nie szkodzi, przecież kropla drąży skałę i każdy mały krok w dobrym kierunku to bonus od życia.

Jest zatem nadzieja!

Takie symptomy może powodować dzisiejsze słowo w Ewangelii. Święty Jan został stracony przez głupotę i małość drugiego człowieka. Historia może jakich wiele ale bardzo obrazowa i jakby z dzisiejszych czasów. Oto wielki władca (tu Herod), który cenił sobie czyny i słowa Jana – słuchał go podobno; w obliczu kompromitacji przed towarzystwem i w lęku przed żoną skazuje.  Za pośrednictwem kata ścina mu głowę. Ot, bo taki był kogoś kaprys. Życie konkretnego człowieka straciło swoją wartość bardzo szybko. Pozostał smutek biednego Heroda. Żal…

I nam jest nie raz smutno, bo zrobiliśmy coś nie w porządku, wbrew sobie, a może nawet skrzywdziliśmy drugą osobę. Pozostaje niesmak w ustach i wyrzuty sumienia (czasem). No ale przecież w grę wchodziła nasza reputacja, dobre imię, honor a może nawet nasz profil na facebooku… Okazuje się, że czasem trudno jest po prostu robić rzeczy i żyć w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Publiczność dyktuje warunki – i to jest przerażające.

Dziś ogarnęło mnie przerażenie, potem zaczęłam działać i cienka nitka pękła.

Dobranoc

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Dobry PR ale nie najważniejszy

 1. Daniela pisze:

  Niektórzy się cieszą z władzy jaką mają.. Aczkolwiek władza to wielka odpowiedzialność. Jeśli w panowaniu nad kimś nie korzystamy z miłosierdzia, a patrzymy tylko jak budować naszą reputacje to słabo się to zazwyczaj kończy. Musimy się modlić o dobrych ‚władców – rządzących’. A tak często o tej intencji zapominamy..

  • ulaka pisze:

   Danielo, dziękuję Ci za ten komentarz; pierwszy na tej stronie. Dziś świętuję!

   • Daniela pisze:

    Ta tematyka bloga nie jest zbyt popularna.. Gdybyś tak teraz zaczęła pisać o POKEMON GO – taka gra.. to byś miała dużo odwiedzających ale my tylko jesteśmy pracownikami Pana 😀

    Ludzie czytają blogi ale zazwyczaj nie chce im się tego komentować..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s